NOTD: Essie - Boxer Shorts


Summer is in full swing here in Istanbul so I am trying to get as much wear out of my summer nail polishes as possible before we go back to Poland. This bottle is one of my latest Essie purchases - Boxer Shorts is exactly what I thought Lapiz of Luxury was going to be. The perfect blend of blue and a bit of purple, it's not a warm colour, but it's also not too cool toned. It's just a perfect summer blue.

Lato w Stambule w pełni, dlatego staram się nacieszyć letnimi kolorami lakierów do paznokci przed powrotem do Polski. Ta buteleczka to jeden z moich najnowszych nabytków od Essie - Boxer Shorts okazał się dokładnie tym odcieniem, na który liczyłam kiedy kupowałam Lapiz of Luxury. To idealne połączenie błękitu z odrobiną fioletu, nie jest to ciepły odcień, ale nie jest też przerażająco chłodny. To idealny błękit na lato.


Light blue nail polish has been one of my summer staples for years now, it all began with Rimmel's Aqua Cool, but then I believe it was discontinued so I started looking for a new favourite summer blue nail polish. Lapiz of Luxury was a huge disappointment - it is way too cool for my skin tone. And then I saw Boxer Shorts - it seemed similar to Aqua Blue and when I applied it I fell in love with it. The formula is amazing, the polish is opaque and easy to apply, it stays on the nails without any chips for at least 4 days and doesn't stain the nails.

Błękitne lakiery są obowiązkową pozycją w mojej letniej kosmetyczce od paru ładnych lat. Wszystko zaczęło się od Aqua Cool od Rimmela, ale z tego co wiem nie jest on już dostępny, dlatego rozpoczęłam poszukiwania jego godnego następcy. Lapiz of Luxury był sporym rozczarowaniem - lakier ma zbyt chłodny odcień dla mojego koloru skóry. Później natknęłam się na Boxer Shorts - wydawał się podobny do Aqua Cool, a kiedy w końcu pojawił się na moich paznokciach zakochałam się w nim bez reszty. Konsystencja jest cudowna, lakier nakłada się łatwo i równiutko, utrzymuje się na paznokciach bez odprysków przez co najmniej 4 dni i nie powoduje odbarwień.The only thing I had to get used to was the brush. I bought Boxer Shorts online and it came with a thin brush. I was worried it would make the application harder (I love thick brushes), but it's not as hard as I thought it would be.

Jedyną rzeczą, do której musiałam się przyzwyczaić był pędzelek. Boxer Shorts kupiłam w sieci i okazało się, że to wersja z cienkim pędzelkiem. Trochę się martwiłam, że przez to będzie mi trudniej nałożyć lakier (uwielbiam szerokie pędzelki), ale ostatecznie nie było to tak trudne jak myślałam.


Lakier kupiłam za ok. 15zł w tym sklepie:

Najlepsze lakiery do paznokci w najniższych cenach


Jeśli chcecie dodać mojego bloga do obserwowanych możecie to zrobić klikając TUTAJ, bo niestety gadżet obserwatorów nie działa na mojej stronie. Możecie mnie też znaleźć na instagramie :)

21 comments:

 1. Ja też wolę szerokie pędzelki, ale większość lakierów na właśnie takie małe. Kolor fajny

  ReplyDelete
  Replies
  1. dla ładnych kolorów mogę się poświęcić i machać cienkim pędzelkiem ;)))

   Delete
 2. Podoba mi się! Fiołki na paznokciach :-)

  ReplyDelete
 3. Kolor ładny, ale wolę szerokie pędzelki ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. jeśli zobaczysz go gdzieś stacjonarnie to jest szansa, że będzie miał właśnie szeroki pędzelek ;))

   Delete
 4. Ale ładny! Zarówno na lato jak i na jesień. Uniwersalny kolorek.

  ReplyDelete
  Replies
  1. mnie się takie kolory kojarzą z wiosennym i letnim niebem i dlatego zwykle noszę je jak jest ciepło, ale fakt, to bardzo uniwersalny kolor :)))

   Delete
 5. Replies
  1. prawda? moim zdaniem idealny na wiosnę i lato :)))

   Delete
 6. lubię essiaki :) bardzo długo się u mnie trzymają

  ReplyDelete
  Replies
  1. ja też je bardzo lubię :) poza jednym kolorem, który odpryskuje u mnie jak tylko wyschnie cała reszta też się nieźle trzyma na moich paznokciach :)))

   Delete
 7. A mi się wydaje ze na taką porę przejściowa i jesień tez super będzie pasował, a nie tylko na lato;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. jasne :))) mnie po prostu jesienią ciągnie do zupełnie innych kolorów - szarości, granaty, głębokie czerwienie i fiolety... dla mnie takim jesiennym błękitem będzie raczej Cocktail Bling, bo ma o wiele więcej szarych tonów ;)

   Delete
 8. Przepiękny odcień. Idealne połączenie niebieskości z fioletem :)

  ReplyDelete
 9. Replies
  1. prawda? :)) chyba najfajniejszy błękit w moich zbiorach ;)))

   Delete
 10. Bardzo ładny kolor niestety w sieci większość lakierów Essie można kupić właśnie z cienkim pędzelkiem a ja kocham szeroki <3

  ReplyDelete