Salon Perfect - Pink Mystique


There is a tiny little bit of a backstory to why I bought this Salon Perfect Pink Mystique nail polish. I admire China Glaze colours, unfortunately all their polishes chip on me like crazy (within hours!). I do love the way Strawberry Fields look, but I knew I would be annoyed if it was as crappy on my nails as all the other shades I own. So when I saw the display of Salon Perfect and all the pretty shades of polish I thought some of them looked familiar. A quick Google search later I knew that many people think that Salon Perfect has some really close China Glaze dupes, including Pink Mystique - a dupe for Strawberry Fields! The bottle also looks familiar, doesn't it?

Jest pewien konkretny powód dla którego kupiłam lakier Salon Perfect w kolorze Pink Mystique. Bardzo mi się podobają odcienie lakierów China Glaze, ale niestety wszystkie ich lakiery, które mam w swoim zbiorze odpryskują u mnie w ciągu kilku godzin od pomalowania paznokci. Bardzo mi się podoba ich lakier Strawberry Fields, ale wiedziałam, że byłabym bardzo wkurzona, gdyby on też nie trzymał się moich paznokci. Dlatego kiedy zauważyłam półkę z świetnymi kolorystycznie lakierami Salon Perfect wiedziałam, że kilka z nich już gdzieś widziałam. Po paru minutach spędzonych z wujkiem Google wiedziałam, że według wielu osób wśród lakierów Salon Perfect jest kilka niezłych zamienników lakierów China Glaze, w tym zamiennik Strawberry Fields - Pink Mystique! Buteleczka też wygląda znajomo, prawda? Now I don't know if it really is a dupe for Strawberry Fields, but I really like the way it looks. It's a bright blue toned pink with lots and lots of golden shimmer. Application is super easy, the polish has a really good consistency, the only thing I don't really like is the brush - I am a huge fan of thick, wide brushes. The shimmer is definitely visible on the nails. It's pretty opaque too, but I applied 3 coats anyway.

Nie wiem czy ten lakier faktycznie jest idealnym odpowiednikiem Strawberry Fields, ale bardzo mi się podoba to jak wygląda na paznokciach. To bardzo intensywny, chłodny róż z mnóstwem złotych drobinek. Aplikacja jest niesamowicie prosta, lakier ma świetną konsystencję i mogę się przyczepić tylko do pędzelka, ale tylko dlatego, że ja wolę szerokie, grube pędzelki. Błyszczące drobinki są zdecydowanie widoczne na paznokciach. Lakier ładnie kryje, ale ja i tak jak zwykle nałożyłam 3 warstwy.
Now the best thing - it didn't chip for 4 days! I will definitely buy more polish from Salon Perfect, because the colours are really pretty (and potential dupes!) and the formula works great on my nails too.

A najlepszą rzeczą jest to, że lakier zaczął odpryskiwać dopiero po ok. 4 dniach! Na pewno kupię więcej lakierów z tej serii, kolory są bardzo udane (no i te potencjalne zamienniki!) a formuła sprawdza się na moich paznokciach.


Have you ever tried anything from Salon Perfect? What are your impressions?

Próbowałyście kiedyś lakierów Salon Perfect? Jak wrażenia?

Jeśli chcecie dodać mojego bloga do obserwowanych możecie to zrobić klikając TUTAJ, bo niestety gadżet obserwatorów nie działa na mojej stronie. Możecie mnie też znaleźć na instagramie :)


8 comments:

 1. Nie miałam lakieru tej firmy, ale kolor mi się bardzo podoba

  ReplyDelete
 2. Najważniejsze, że zdał test trwałości :) U mnie chyba wszystkie lakiery z shimmerem trzymają się ponad 4 dni :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. u mnie właśnie China Glaze z cudownymi drobinkami (seria Hunger Games) odpryskuje prawie natychmiast... na szczęście ten jest mega trwały :)

   Delete