NYC Smooth Skin Pressed Face Powder


I broke the little mirror I used to carry in my purse, I was slowly running out of my Stay Matte powder and the weather was getting hotter and hotter so I figured I could use a pressed powder (with a mirror!). I don't expect much from the powders that I carry around with me - all they have to be is cheap (in case I forget them somewhere or smash them) and mattifying.

Stłukłam małe lusterko, które miałam zawsze w torebce, kończył mi się puder Stay Matte, a pogoda robiła się coraz bardziej upalna, więc uznałam, że przyda mi się puder (z lusterkiem) do wrzucenia do torebki. Nie oczekuję dużo od moich "torebkowych" pudrów - mają być tanie (żebym nie miała wyrzutów sumienia jeśli go zgubię albo połamię) i matujące.


As far as I know NYC products came to Istanbul relatively recently and I think that NYC is kind of a "sister brand" for Miss Sporty (both brands belong to Coty). I am almost certain that the pressed powders offered by those brands are exactly the same, just the packaging is different - for NYC it's black and for Miss Sporty it's blue.

Z tego co wiem produkty NYC pojawiły się w Stambule stosunkowo niedawno, wydaje mi się też, że ta marka to "siostra" Miss Sporty (obie należą do Coty). Jestem prawie pewna, że ten puder to dokładnie ten sam produkt, który znajduje się w ofercie Miss Sporty - tylko ten dostępny w Polsce jest w niebieskim opakowaniu, a NYC w czarnym.


Out of all the available shades I decided to get the 702A Naturally Beige. I ususally go for the lightest shades or transparent powders, but the testers were extremely mixed up and with no numbers so I have no idea how pale/dark this shade is compared to the other ones. There was a transparent version, but it looked really white, and since I got a bit of a tan I was worried that it might be too visible on my skin.

Zdecydowałam się na odcień 702A Naturally Beige. Zwykle wybieram najjaśniejsze lub transparentne pudry, ale w tym przypadku testery były niesamowicie pomieszane i bez numerków, więc nie wiem jak ten kolor wypada w stosunku do reszty. Była też dostępna wersja transparentna, ale wyglądała bardzo biało, a ponieważ ostatnio nieco się opaliłam nie chciałam ryzykować i fundować sobie efektu mąki na twarzy.


The powder is finely milled, it doesn't look cakey on me at all, but I am not wearing any foundation or BB creams these days, so it might look differently on a face with more make up. I like it, I've been using it quite a lot and I am not disappointed. Obviously the sponge it comes with is rubbish, but it works for touch-ups, so I don't mind it, especially for the price (it was around 5TL).

Puder jest bardzo drobno zmielony, nie jest przesadnie widoczny na twarzy, ale nie używam teraz ani podkładu ani nawet kremów BB, więc być może na twarzy z pełnym makijażem będzie wyglądał inaczej. Lubię ten puder, używam go już od jakiegoś czasu i nie rozczarował mnie. Gąbeczka w zestawie jest oczywiście beznadziejna, ale sprawdza się do szybkich poprawek w biegu, więc moim zdaniem nie ma się czego przyczepić, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę (ok. 10 zł).


2 comments:

  1. Bardzo fajny puder ;) Podoba mi się, że dołączyli do niego gąbeczkę ;)

    W wolnej chwili zapraszam do mnie na news ;*

    ReplyDelete
  2. za 10zł skusiłabym się na niego :)

    ReplyDelete