My favourite winter scent - Yves Rocher Vanille EDT


I love getting a bottle of my favourite perfume for Christmas or for my birthday, I don't mind splurging on a nice new scent for a special occasion (we did get new scents for our wedding day), but when it comes to everyday fragrances I always opt for something simple, sweet and inexpensive and the brand that never disappoints me is Yves Rocher.

Uwielbiam dostawać moje ulubione perfumy z okazji Bożego Narodzenia albo moich urodzin, nie mam nic przeciwko wydawaniu większej sumy na nowy zapach na jakąś ważną okazję (my kupiliśmy nowe perfumy na nasz ślub), ale w przypadku zapachów na co dzień zawsze wybieram coś prostego, słodkiego i taniego, a firmą, która nigdy mnie w tym temacie nie zawiodła jest Yves Rocher.


Yves Rocher Vanille EDT has been my favourite winter scent for at least 5 years. It is extremely simple - it really is just vanilla and nothing else. It's not the smell of vanilla cookies, ice cream or cake, it's much deeper, spicier and sophisticated, but obviously it is very sweet. It can smell it on my skin and clothes for at least 4-5 hours.

Yves Rocher Vanille EDT to mój ulubiony zimowy zapach od jakichś 5 lat. Jest niesamowicie prosty - to naprawdę tylko i wyłącznie wanilia. Nie jest to zapach waniliowych ciasteczek, lodów czy ciasta, zapach jest znacznie bardziej głęboki, korzenny i elegancki, ale oczywiście jest też niesamowicie słodki. Na mojej skórze i ubraniach utrzymuje się co najmniej 4-5 godzin.


Frangrance is a very personal thing, but if you like sweet, simple scents - definitely go and smell it. It's inexpensive and there are two sizes available of every YR scent (100ml and 20ml), the smaller one is just perfect to carry around in a make-up bag. Do you know Yves Rocher perfumes from the Plaisirs Nature? Do you like them? What about your favourite winter scents, do you have any?

Wybór perfum to bardzo osobista sprawa, ale jeśli lubicie słodkie, proste zapachy zdecydowanie wybierzcie się do salonu YR i powąchajcie wersji waniliowej. Jest niedroga i występuje w dwóch rozmiarach, tak jak każde perfumy YR (100ml i 20ml), mniejsza buteleczka jest idealna do noszenia w torebce. Znacie serię Plaisirs Nature? Lubicie? Macie swoje ulubione zimowe perfumy?

5 comments:

 1. Z tej serii bardzo lubię wersję malinową. Tej jeszcze nie wąchałam, ale z YR Bardzo lubię Vanille noir :)

  ReplyDelete
 2. malina jest cudowna! a Vanille Noir nigdy nie wąchałam, nadrobię :)

  ReplyDelete
 3. jestem fanką tych mgiełek :) myślałąm nad taka malutką wersja i chyba wiem jaką wybiore :)

  ReplyDelete
 4. uwielbiam te perfumki !
  Kochana pozwolilam sobie wrzucic 'zajawke' Twojego posta na Polskich Blogach Kobiecych ZAPRASZAM SERDECZNIE!
  http://polskieblogikobiecenaswiecie.blogspot.co.uk/2013/12/my-favourite-winter-scent-yves-rocher.html

  ReplyDelete
 5. Tak tak tak :D Na sam widok mam serduszka zamiast oczu :D Ah uwielbiam waniliowe zapachy

  ReplyDelete