Philosophy - The Cookbook


I am a sucker for warm, sweet scents, especially in winter, and even though I think that shower gels are really boring beauty products I just couldn't pass those little gems up. I saw this slightly beaten up box in TK Maxx, reduced from almost 80 zł down to around 23 and since I knew that Philosophy's scents are supposed to be one of the most realistic ones in the beauty world I knew I had to buy them.

Uwielbiam słodkie, ciepłe zapachy, zwłaszcza zimą, i chociaż uważam, że żele pod prysznic to jedne z nudniejszych kosmetyków nie mogłam przejść obojętnie koło tych maluszków. Zobaczyłam to lekko podniszczone pudełko w TK Maxx, z ceną obniżoną z prawie 80zł do około 23 i ponieważ wiedziałam, że zapachy Philosophy są rzekomo jednymi z bardziej realistycznych i udanych w urodowym światku nie było mowy, żebym wyszła ze sklepu bez nich. 


There are four delicious scents in this "Cookbook" - Old Fashioned Eggnog, Hot Buttered Rum, Cinnamon Buns and Peppermint Bark (there are recipes on the bottles too!). All of those products can be used as shower gels, bubble baths and shampoos and they work great as the first two, I don't really want to use it as a shampoo, but I guess if I was traveling that could come in very handy. The scents are amazing, definitely sweet and realistic. Hot Buttered Rum smells like smoked caramel, you can actually smell some alcohol and vanilla in Old Fashioned Eggnog, Peppermint Bark is a nice combination of mint and chocolate (and it's red! how cute is that?), and Cinnamon Buns is creamy, sweet and has a hint of cinnamon. All the gels lather up nicely, but the foam they create if used as a bubble bath is not the thickest and doesn't last very long (or maybe I just didn't use as much of it as I should have, but it just felt like such a waste of the product). They should be used up within 24 months from the time you open the bottle so I think I will save some of them until next Christmas. Maybe the Hot Buttered Rum and Cinnamon Buns? We shall see. So far I have been using the Peppermint Bark for the past 3 weeks and I have used up only about half of the 120 ml bottle.

W tej „książce kucharskiej” znajdują się cztery smakowicie pachnące produkty - Old Fashioned Eggnogg, Hot Buttered Rum, Cinnamon Buns oraz Pepperming Bark (na buteleczkach znajdują się przepisy na te słodkości!). Wszystkie cztery produkty mogą być użyte jako szampon, żel pod prysznic i płyn do kąpieli i moim zdaniem świetnie się sprawdzają w dwóch ostatnich rolach, nie mam ochoty używać ich do mycia włosów, ale myślę, że byłby to fajny wielofunkcyjny produkt na wyjazd. Zapachy są świetne, zdecydowanie słodkie i bardzo realistyczne. Hot Buttered Rum ma dymny, karmelowy zapach, w Old Fashioned Eggnog faktycznie można wyczuć alkohol i wanilię, Peppermint Bark to przyjemne połączenie mięty i czekolady (a sam żel ma śliczny czerwony kolor), natomiast Cinnamon Buns ma słodki, śmietankowy zapach z nutą cynamonu. Wszystkie żele świetnie się pienią, ale piana, która z nich powstaje kiedy wlewamy je do wanny jako płyn do kąpieli nie utrzymuje się specjalnie długo i nie jest zbyt gęsta (albo ja dolałam do wody zbyt małą ilość produktu, ale po prostu było mi żal wlewać do wanny pół buteleczki). Żele należy zużyć w ciągu 24 miesięcy od otwarcia, dlatego myślę, że zostawię sobie dwie buteleczki na następną zimę. Może Hot Buttered Rum i Cinnamon Buns? Zobaczymy. W tej chwili od trzech tygodni używam czerwonej Peppermint Bark i udało mi się zużyć dopiero pół 120ml buteleczki.


I like the way they look, I like their smells and I managed to get them for a good price. I wouldn't buy Philosophy gels at their regular price, but if I ever see them on sale again I will probably want to try some other scents. Have you ever tried their shower gels? Any favourites? Or maybe you have some other favourite shower and bath scents for winter?

Podoba mi się ich wygląd, świetnie pachną i kupiłam je w całkiem przyzwoitej cenie. Nie kupiłabym żeli Philosophy poza promocją, ale jeśli jeszcze kiedyś znajdę je przecenione na pewno chętnie wypróbuję inne ich zapachy. Miałyście jakieś ich żele?  Jacyś ulubieńcy? A może macie innych prysznicowo-wannowych ulubieńców na zimę?

Jeśli chcecie dodać mojego bloga do obserwowanych możecie to zrobić klikając TUTAJ, bo niestety gadżet obserwatorów jakimś cudem nie działa na mojej stronie. Mam też do sprzedania albo do wymiany nowiutki czyścik Lusha - Angels on Bare Skin, więcej info TUTAJ

11 comments:

 1. Z tym gadżetem bloggera same problemy. Ja wchodzę do ciebie przez Bloglovin :)
  A te zapachy musza być cudne.

  ReplyDelete
  Replies
  1. zauważyłam ostatnio, że na wielu blogach był problem z obserwatorami, nie wiem czy to kolejna fala awarii czy faktycznie ten gadżet po prostu się już kończy ;) dobrze, że Bloglovin działa!

   a zapachy są baaaaardzo fajne :D

   Delete
 2. Z przyjemnością bym jakiś wypróbowała :)

  ReplyDelete
 3. Od dłuższego czasu mam ochotę wypróbować żele Philosophy, ale niestety nigdzie nie mogę ich dorwać stacjonarnie.Przez jakiś czas były dostępne w TkMaxxxie, ale były niestety w słabej kondycji :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. widziałam je tylko ten jeden raz i na szczęście tylko pudełko trochę oberwało :) mam nadzieję, że jeszcze kiedyś się pojawią!

   Delete
 4. już od dawna kuszą mnie produkty tej firmy, zapachy muszą mieć nieziemskie :)

  ReplyDelete
 5. Przyjemna kampania i filozofia do mnie trafia jak najbardziej - wszystkie muszą pachnieć zasmaczyście :)

  ReplyDelete
 6. Od dawna mam ochotę wyprobować coś tej firmy:)

  ReplyDelete
 7. Eggnog! Jak to musi nieziemsko pachnieć o.O

  ReplyDelete