Glorified Trash - Mid-March empties!


It's time to look at all the empty bottles and pots that I've collected during the past month!

Czas zerknąć na wszystkie puste buteleczki i słoiczki, które udało mi się zgromadzić przez ostatni miesiąc!


Let's start with the shower/bath category. I have three empty shower gels, Original Source Coconut was very summery and sweet, Isana Shower Oil was very fresh and fruity, I will definitely buy it again, and then Philosophy Pepperming Bark, pure chocolate and mint. Original Source Bath Foam in Orange & Liquorice Cheering smells like caramel to me and I really enjoyed using it. Then two scrubs - Balea Creme-ol Dusch Peeling smells amazing (apple and cinnamon), but it's a very gentle scrub, far too gentle for me, but Zielone Laboratorium Oat and Carrot Scrub was just perfect - very coarse but also nourishing because of all the natural oils. I will definitely buy it again at some point.

Zacznijmy od kategorii prysznicowo-wannowej. Mam trzy puste żele pod prysznic, pierwszy to bardzo wakacyjny i słodki Original Source Coconut, kolejny to żel-oliwka Isana Melon i Gruszka, zapach jest świetny i bardzo owocowy, na pewno jeszcze kupię tę wersję, a ostatni żel to Philosophy Peppermint Bark, czysta czekolada z miętą. Płyn do kąpieli Original Source Bath Foam w wersji Orange & Liquorice Cheering moim zdaniem pachnie bardziej jak karmel niż jak pomarańcza, ale bardzo miło mi się go używało, piana była gęsta i długo się utrzymywała. Na koniec dwa peelingi do ciała - Balea Creme-ol Dusch Peeling pachnie bosko (jabłko i cynamon), ale dla mnie jest zdecydowanie zbyt delikatny, za to Peeling do ciała Marchewka i Płatki Owsiane Zielonego Laboratorium jest świetny - gruboziarnisty, ale jednocześnie odżyczy, dzięki wszystkim naturalnym olejkom. Na pewno kupię go znowu.


Hair care - only one shampoo this month, but it's a good one. Green Pharmacy Shampoo for normal and greasy hair with Calendula - it's gentle, it smells nice, it quite natural. I don't ask for anything more than that. And then there is Green Pharmacy Balm Against Hair Loss with Burdock Oil - I don't quite know what to think about it. I hate the oily smell, I think it made me break out on my head (that was crazy!), but I also think that it made my hair stronger and helped with the hair loss problem. I will try to find something better but I might buy it again. The last product in this category is and old friend - Alterra conditioner.

Pielęgnacja włosów - tylko jeden szampon w tym miesiącu, ale za to bardzo dobry. Green Pharmacy Szampon do włosów normalnych i przetłuszczających się z nagietkiem lekarskim - łagodny, ładnie pachnie, przyzwoity skład. Nie potrzebuję niczego więcej. Kolejna rzecz to Green Pharmacy Balsam do Włosów przeciwko wypadaniu z olejkiem łopianowym - trochę nie wiem co sądzić na jego temat. Zapach jest paskudny, moim zdaniem to zapach odrobinę zjełczałego oleju, poza tym jestem przekonana, że to ten produkt był winny wysypowi pryszczy na mojej głowie. Niefajna sprawa, ale jednocześnie faktycznie zauważyłam, że wypadało mi o wiele, wiele mniej włosów. Postaram się znaleźć coś lepszego, ale może jeszcze kiedyś wrócę do tego balsamu. Ostatni produkt w tej kategorii to stary znajomy - odżywka Alterra


Two body care products - Alverde's natural deodorant was not enough on its own, but I liked using it with my crystal deodorant. I liked the smell so I might buy it again at some point. I will definitely buy The Body Shop Honeymania body butter as soon as I can, the smell was very pleasant, perfect for spring and summer, and it was very nourishing.

Dwa produkty do pielęgnacji ciała - naturalny dezodorant Alverde nie sprawdził się u mnie samodzielnie, ale lubiłam go używać razem z moim dezodorantem w krysztale. Zapach jest fajny, jest szansa, że kupię go ponownie. Za to na pewno kupię masło do ciała Honeymania z The Body Shop przy pierwszej możliwej okazji, zapach jest bardzo przyjemny, świetny na wiosnę i lato, samo masło jest bardzo nawilżające i odżywcze.


And finally skincare. I discovered two nice products and I will definitely repurchase them - Garnier's Micellar Water, for me it's as good as Bioderma but much cheaper, and Fitomed's traditional moisturizer - so simple but so good! I quite liked the neroli water, but I would like to try some other natural toners. I might buy it again, but not now. I used up my home made cleansing balm and I will definitely do it again, it was amazing! I didn't enjoy Biały Jeleń face wash at all, it was very drying and I ended up using it as a shower gel, never again. And the last thing is an empty bag of Rossmann Lilibe cotton pads, my favourite ones.

Na koniec pielęgnacja twarzy. Odkryłam dwa fajne produkty, które na pewno niedługo znowu do mnie trafią - płyn micelarny Garnier, dla mnie równie dobry jak Bioderma, ale o wiele tańszy, oraz Fitomed Krem Nawilżający tradycyjny - bardzo prosty, ale świetny! Bardzo polubiłam hydrolat z kwiatów pomarańczy gorzkiej, ale chciałabym teraz wypróbować kilka innych hydrolatów. Możliwe, że kupię go ponownie, ale jeszcze nie teraz. Zużyłam też mój balsam oczyszczający i na pewno znowu go zrobię, był po prostu cudowny! Nie polubiłam się za to z żelem do mycia twarzy Biały Jeleń, zdecydowanie wysuszał mi skórę i ostatecznie zużyłam go jako żel pod prysznic, nie kupię go ponownie. Na koniec puste opakowanie moich ulubionych płatków kosmetycznych Lilibe z Rossmanna. Uff, czas to wszystko wywalić!

11 comments:

 1. Miałam Micela z Garniera, kokosowy żel OS oraz odżywkę Alterry. Z każdego kosmetyku byłam zadowolona i szkoda, że już się skończyły :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. u mnie odżywka Alterry pojawia się regularnie (i zawsze robię zapasy kiedy jest w promocji, bo po prostu nie ma bata, wiem, że zużyjemy), a micel na pewno znowu do mnie trafi :) OS też jeśli znajdę jakiś nowy fajny zapach ;)

   Delete
 2. I'm loving Garnier micellar solution, it's great. I also like Balea Creme-ol Dusch Peeling, because it's smells amazing and it's gentle. Great post, I love to reas about empties on other blogs. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. I really like empties posts too :))) Garnier's micellar water is great, and so cheap!

   Delete
 3. Muszę koniecznie spróbować tego micela skoro jest tak dobry jak moja ukochana Bioderma :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. moim zdaniem od Biodermy różni się tylko ceną ;)

   Delete
 4. Bardzo lubię kokosowy żel OS :)

  ReplyDelete
 5. Muszę spróbować ten micel z garniera! widziałam je z biedronce ;) może się sprawdzi i u mnie

  ReplyDelete
 6. Który płyn miceralny lepszy biedronkowy czy z garniera?:)

  ReplyDelete
 7. nie miałam nigdy tego z Biedronki :) ale ten z Garniera moim zdaniem działa tak jak Bioderma i na pewno jest lepszy od tołpowego płynu micelarnego :)

  ReplyDelete